Seko mums
Facebook Twitter Youtube LinkedIn

Pieaug globāli nozīmīgu uzņēmumu interese par Latvijas enerģētikas tirgu

November 11, 2022
Vēja enerģijas asociācija

Latvijas Vēja enerģijas asociācijas (VEA) biedru skaitu papildinājuši divi enerģētikas nozarē vadoši uzņēmumi – globāla mēroga elektroenerģijas ražotājs un tirgotājs “TotalEnergies” un reģionāli nozīmīgs vēja un saules enerģijas projektu attīstītājs “Taaleri Energia”.  Kā norāda asociācijas pārstāvji, starptautiski spēcīgu uzņēmumu interese par Latvijas enerģētikas tirgu apliecina enerģētikas nozares potenciālu.

“Mums pievienojušies vēl divi pasaules mēroga uzņēmumi, kuru pieredze un kapitāls lieti noderēs Latvijas enerģētikas tirgus attīstībā. Tas tikai vēlreiz apliecina Latvijas neapgūto vēja enerģijas potenciālu un nepieciešamību tajā investēt privāto kapitālu. Katra jauna spēlētāja ienākšana tirgū rada veselīgu konkurenci, no kuras ieguvēji būs gala patērētāji,” norāda Latvijas Vēja enerģijas asociācijas vadītājs Toms Nāburgs.

“TotalEnergies” ir viens no lielākajiem enerģētikas uzņēmumiem pasaulē, kas vēsturiski ieguvis un tirgojis naftu un dabasgāzi, un šobrīd aktīvi strādā pie transformācijas, lai iespējami strauji palielinātu atjaunojamo energoresursu portfeli. Latvija ir nospraudusi mērķi līdz 2030. gadam 60% no enerģijas saražot tieši no atjaunojamiem resursiem un izveidot pašpietiekamu, emisiju neitrālu enerģijas ekonomiku, līdz ar to “TotalEnergies”, daloties ar savu pieredzi un zināšanām enerģētikā, apliecina gatavību piedalīties mērķa sasniegšanā, veidojot integrētu, pašpietiekamu elektroenerģijas sistēmu.

“Mēs ļoti novērtējam Latvijas Vēja enerģijas asociācijas radīto platformu pieredzes apmaiņai ar citiem nozares spēlētājiem. Mums ir liels gods pievienoties asociācijai un piedalīties ilgtspējīgas atkrastes vēja enerģijas sistēmas veidošanā,” stāsta “TotalEnergies” Ziemeļ- un Austrumeiropas atkrastes vēja enerģijas nodaļas vadītājs Vilfrīds Vandersipe (Wilfried Vandersippe).

“Taaleri Energia” ir Somijā bāzēts atjaunojamās elektroenerģijas projektu attīstītājs un fonds ar plašu pieredzi un komandu, kas darbojas vairākos Eiropas enerģētikas tirgos, tostarp arī Ziemeļvalstīs un Baltijā. “Mēs novērtējam Latvijas enerģētikas straujo attīstību un saredzam to kā investīcijām pievilcīgu vidi, tādēļ ieguldām šeit nozīmīgus resursus. Vēja enerģijas asociācijai ir nozīmīga loma sektora ilgtspējīgā attīstīšanā, ko tā panāk caur zināšanu apmaiņu nozarē, labāko starptautisko prakšu pārņemšanu un aktīvo iesaisti kvalitatīva tiesiskā regulējuma izveidē. Tie ir galvenie apsvērumi lēmumam par pievienošanos asociācijai. Ceram ar savu starptautisko pieredzi sniegt vērtīgu pienesumu Latvijas enerģētikas nozarē gan šajā pārmaiņu laikā, gan nākotnē,” stāsta “Taaleri Energia” vadītājs Kajs Rintala (Kai Rintala).

Līdz ar jauno VEA biedru pievienošanos, kopējais asociācijas biedru skaits sasniedzis 19.