MŪSU BIEDRI

Enefit Green pieder Eesti Energia enerģētikas grupai. Enefit Green tika izveidots 2016. gadā, apvienojot visas atjaunojamās enerģijas ražošanas vienības vienā uzņēmumā. Šobrīd Enefit Green lepojas ar 165 vēja elektrostacijām, kas uzstādītas 20 vēja parkos Lietuvā un Igaunijā. To kopējā uzstādītā jauda ir 398 MW, kas gadā saražo aptuveni 1 TWh elektroenerģijas.

“Eolus Vind” AB ir viens no vadošajiem vēja enerģijas izstrādātājiem Ziemeļvalstīs. Eolus aktīvi darbojas visos vējaparku izstrādes posmos, sākot no projektu izstrādes līdz vēja elektrostaciju celtniecībai un darbībai. Eolus piedāvā pievilcīgas un konkurētspējīgas investīcijas Ziemeļvalstīs, Baltijā un ASV. 1990. gadā dibinātais Eolus ir uzbūvējis 615 vēja turbīnas ar jaudu virs 1 200 MW.

Gren, Ziemeļeiropas zaļās enerģijas uzņēmums, izstrādā un nodrošināšana ilgtspējīgus enerģijas risinājumus, galvenokārt centralizēto siltumapgādi, izmantojot vietējos un atjaunojamos energoresursus. Gren pakalpojumi sniedz klientiem komfortu viņu ikdienas dzīvē un vienlaikus pozitīvi ietekmē apkārtējo vidi. Gren savu darbību sāka pēc tam, kad Partners Group – vadošais globālais privātā kapitāla tirgu uzņēmums, kas rīkojas savu klientu vārdā, 2021. gadā iegādājās Fortum siltumapgādes un aukstumapgādes pakalpojumu uzņēmumus  Baltijas valstīs.

Sunly Infra ir atjaunojamās enerģijas projektu attīstītājs, kas darbojas Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Polijā. Uzņēmums lepojas ar pieredzējušu ekspertu komandām, kas izstrādā, realizē un nodrošina atjaunojamās enerģijas projektu darbību.

Latvenergo koncerns ir viens no lielākajiem energoapgādes pakalpojumu sniedzējiem Baltijā, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un pārdošanu, dabasgāzes tirdzniecību, elektroenerģijas sadales pakalpojuma nodrošināšanu un elektroenerģijas obligātā iepirkuma administrēšanu Latvijā. 

Baltic Offshore Training Centre (BOTC) ir mācību centrs, kurš kopš uzņēmuma dibināšanas 2013. gadā ir specializējies praktisko apmācību veikšanā.  BOTC piedāvātie apmācību kursi ir starptautiski sertificēti saskaņā ar Global Wind Organisation (GWO) standartiem un atbilst Latvijas likumdošanas prasībām.

Pamatojoties uz GWO statistikas datiem, BOTC ir vadošais GWO mācību centrs Baltijas valstu un Ziemeļvalstu reģionā. BOTC veic apmācības gan mācību centros Rīgā un Klaipēdā, gan arī objektos visā pasaulē (“on site” apmācība).

SIA Ecowin ir uzņēmums ar 10 gadu pieredzi vēja enerģētikā, kas uzkrāta, realizējot projektus dažādās Eiropas valstīs. Ecowin specializējas vietas sākotnējās izpētes veikšanā, vēja resursu un potenciālās izstrādes modelēšanā. Ecowin sniedz konsultācijas un tehniskā atbalsta pakalpojumus vēja projektu attīstīšanai.

Peikko Group Corporation ir starptautiskā mērogā vadošais lielu betona savienojumu un kompozītmateriālu ražotājs, uzsvaru liekot uz plāno grīdu konstrukciju, vēja enerģijas aplikāciju un savienojumu tehnoloģiju un saliekamo un in-situ  elementu ražošanu. Peikko biroji un pārdošanas vietas sastopami vairāk kā 30 valstīs Āzijas un Klusā okeāna reģionā, Eiropā, Āfrikā, Tuvajos Austrumos un Ziemeļamerikā, un ražošanas darbības notiek vienpadsmit valstīs. Peikko ir ģimenes uzņēmums, kas nodarbina vairāk nekā 1800 profesionāļu. Tas tika dibināts 1965. gadā, un tā galvenā mītne atrodas Lahti, Somijā

Būvprojektu vadības grupa SIA “P.M.G.” ir profesionālus būvniecības, projektu vadības, būvuzraudzības un inženieru konsultāciju pakalpojumu sniedzējs. Savas darbības laikā kopš 2004.gada PMG uzkrājuši ilggadīgu pieredzi projektu attīstībā, projektēšanas un celtniecības vadībā, īpaši – modernu lauksaimniecības objektu, rūpnieciskās siltumenerģētikas objektu projektēšanā un būvniecībā, kā arī apjomīgu un sabiedriski nozīmīgu industriālo ēku projektu būvvadībā, būvuzraudzībā un būvniecībā Latvijā un ārzemēs (Vācijā, Krievijā un Gruzijā).

Ar Aerones robotizētās tehnoloģijas palīdzību ir iespējams veikt vēja ģeneratoru lāpstiņu tīrīšanu, labošanu, kā arī dažāda veida inspekcijas, t. sk. zibensaizsardzības sistēmas pārbaudi. Aerones tehnoloģija ir aprīkojama ar dažādiem instrumentiem (robota manipulatora rokām), piem., ar augstspiediena šķidruma izsmidzināšanas piederumiem, inspekciju aprīkojumu, atbilstoši veicamajam uzdevumam, utml. Tā kā šī tehnoloģija tiek stabilizēta ar vinču sistēmas palīdzību, apkopes darbus ir iespējams veikt arī daudz sliktākos laikapstākļos (pie zemākām temperatūrām lielāka vēja ātruma, kā arī tumsā), kā tas līdz šim ir bijis iespējams, vēja turbīnu lāpstiņu apkopi veicot ar augstkāpēju palīdzību. Šī ir ievērojama priekšrocība, salīdzinot ar citu pakalpojumu sniedzēju nodrošinātajām iespējām. Aerones robotizētās sistēmas kontrolei ir nepieciešams tikai viens operators, kurš darbojas attālinātā režīmā – Aerones transportlīdzeklī un uz zemes – kā arī robotu uzrauga un vada ar monitoru un kursorsviru palīdzību.

SIA “TELMS” ir uzņēmums ar 20 gadu pieredzi energobūvniecībā. Pamatdarbības virzieni ir celtniecība, elektromontāža un komunikāciju tīklu izbūve ar vadāmās horizontālās urbšanas metodi.

SIA “TELMS” projektē, būvē un remontē kabeļu un gaisvadu līnijas, transformeru apakšstacijas un sadales punktus, ierīko sabiedrisko un ražošanas ēķu elektroinstalācijas. 

Papildus nozare pamatdarībai ir sakaru kanalizācijas tīklu izbūve.

Bureau Veritas ir starptautisks līderis atbilstības novērtēšanas un sertifikācijas jomā. Uzņēmums ir uzticams partneris klientiem, piedāvājot pakalpojumus un izstrādājot inovatīvus risinājumus, lai mazinātu risku, uzlabotu sniegumu un veicinātu ilgtspējīgu attīstību.

Krasta un atkrastes vēja parku projekti dzīves ciklā saskaras ar daudziem izaicinājumiem – konstrukcijas ir kompleksas, un katrai lokācijai ir savas īpatnības. Jūsu projekta sertificēšana pie Bureau Veritas apliecinās, ka normatīvās un specifiskās prasības ir ievērotas. Neatkarīgi no tā, vai Jūsu uzņēmums ir vēja parka operators, projektētājs vai vēja turbīnu ražotājs, Bureau Veritas spēj piedāvāt plašu un personalizētu pakalpojumu klāstu.

Ørsted būvē jūras un sauszemes vēja parkus, saules enerģijas parkus, enerģijas uzglabāšanas iekārtas un bioenerģijas ražotnes, nodrošina to ekspluatāciju, kā arī piedāvā klientiem dažādus citus enerģijas produktus un risinājumus. Ørsted ir vien no lielākajiem atkrastes vēja enerģijas projektu attīstītājs pasaulē, nodarbinot 6311 cilvēku. 2020. gadā grupas ieņēmumi bija EUR 7,1 miljardi. Ørsted vīzija ir pasaule, kas pilnībā darbojas ar zaļo enerģiju.

European Energy attīsta, finansē, būvē un nodrošina vēja un saules parku darbību ekspluatācijas laikā, kā arī attīsta liela mēroga PtX ražotnes. Uzņēmums atrodas Kopenhāgenā, Dānijā, bet tā darbības lauks gan Eiropa, gan Latīņamerika – kopā 18 valstīs. European Energy plāno līdz  2021. gadā beigām tīklam pieslēgt vairāk nekā 750 MW atjaunojama elektroenerģijas, kam sekos papildus 1 GW 2022. gadā.

Gaismas Rati ir uzņēmums, kas piedāvā risinājumus augstumā, izmantojot industriālā alpīnisma piekļuves metodi ar virvēm. Uzņēmums specializējas vēja turbīnu lāpstiņu tehniskajā apsekošanā un labošanā, kā arī citu vēja turbīnu komponenšu defektu novēršanā, sākot ar atbalstu būvniecības procesā līdz pilnai pārraudzībai pēc nodošanas ekspluatācijā.

SIA “Latwind” ir dibināts 2011. gadā ar mērķi pārvaldīt 2 tās īpašumā esošus vēja ģeneratorus ar kopējo uzstādīto jaudu 500 kW. Uzņēmuma dibināšanas uzdevums ir:  vairot atjaunojamo energoresursu īpatsvaru saražotās elektroenerģijas kopgrozā un pierādīt tās potenciālu ilgtspējīgas enerģētikas politikas veidošanā Latvijā.

SIA BE SPV nodarbojas ar vēja projekta attīstīšanu Latvijā. Uzņēmumam piederošie apakšuzņēmumi  šobrīd aktīvi strādā pie vēja parku attīstīšanas Saldus, Brocēnu un Ventspils novados.

BIEDRU IEGUVUMI

Ar 15 gadu pieredzi Latvijas Vēja enerģijas asociācija pārstāv vēja nozares intereses un atbalsta tās attīstību Latvijā.

Iespēja ietekmēt politiskos procesus

Vēja enerģijas asociācija aktīvi strādā pie politikas dokumentu izstrādes, normatīvo aktu ierosināšanas un grozījumiem, lai vēja enerģijas attīstību Latvijā padarītu iespējamu. VEA biedri kopīgi nosaka prioritātes un strādā pie šķēršļu pārvarēšanas.

Informācijai par tirgus attīstību no pirmavota

VEA veic regulāru tirgus izpēti, biedriem sniedzot koncentrētu un vērtīgu informāciju par vēja enerģijas attīstību Latvijā, kaimiņvalstīs un Eiropas Savienībā.

Iespēja piedalīties VEA organizētajos pasākumos

Biedriem tiek sniegta iespēja uzstāties VEA rīkotajās konferencēs, semināros, darba grupās, kā arī tiešsaistes vebināros, pārstāvot savu uzņēmumu.

Sadarbības iespējas un kontakti

Iespēja veicināt savas organizācijas atpazīstamību un iegūt vērtīgus biznesa kontaktus vietējā un starptautiskā mērogā.

KĻŪT PAR BIEDRU