Seko mums
Facebook Twitter Youtube LinkedIn

Ventspils novadā atklās vēja parku “Tārgale”

September 12, 2022
Vēja enerģijas asociācija

Ceturtdien, 15. septembrī plkst. 14.30 Ventspils novada Tārgales pagastā atklās Igaunijas enerģētikas uzņēmumu grupas “Utilitas” vēja parku “Tārgale”.

Vēja parks “Tārgale” sastāv no 14 turbīnām, kuru augstums ir 152 metri, un tas ir lielākais vēja parks Latvijā.
Atklāšanas pasākumā piedalīsies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs, “Utilitas” attīstības vadītājs Renē Tammists, kā arī SIA “TCK” valdes loceklis un vadošais projekta īstenotājs Renārs Urbanovičs.
Pasākuma laikā notiks arī vēja parka svinīgā ieslēgšana.

Vēja parka “Tārgale” būvniecība Ventspils novadā sākās pērn aprīlī. Kopējās projekta investīcijas ir 70 miljoni eiro. Kopumā vēja parkā ir 14 turbīnas ar kopējo jaudu 58,8 megavati (MW), tostarp katras turbīnas jauda paredzēta 4,2 MW. Plānots, ka vēja parks “Tārgale” gada laikā saražos 155 GWh elektroenerģijas, kas, pēc “Utilitas” aprēķiniem, ir pietiekami, lai ar elektrību nodrošinātu vairāk nekā 50 000 mājsaimniecību.

“Utilitas” ir atjaunojamās enerģijas ražotāja Igaunijā. 2020.gadā “Utilitas” saražoja 1,7 teravatstundas (TWh) siltumenerģijas un 394 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, no kā 75% tika iegūti no atjaunojamiem resursiem. Uzņēmums pārvalda 550 kilometrus centralizētās siltumapgādes cauruļvadus un piegādā siltumu 174 000 mājsaimniecību astoņās Igaunijas pilsētās, tostarp galvaspilsētā Tallinā. “Utilitas” konsolidētie ieņēmumi 2020.gadā veidoja 127 miljonus eiro.