Seko mums
Facebook Twitter Youtube LinkedIn

Aizvadīta konference “Eiropas Zaļais Kurss – dzīvosim zaļi”

October 23, 2020
Vēja enerģijas asociācija

20. oktobrī viesnīcā Radisson Blu Daugava norisinājās konference ar mērķi diskutēt par Eiropas Zaļo kursu, kas pulcēja 80 dalībniekus, tai skaitā pārstāvjus no valdības, atbildīgajām ministrijām un asociācijām, kā arī biznesa nozares.

Savā uzrunā Vides Aizsardzības un Reģionālās Attīstības ministrs Juris Pūce un Saeimas Vides un klimata apakškomisijas vadītājs Artūrs Toms Plešs uzsvēra, ka Latvija un Eiropas Savienība ir uzsākušas ceļu pretim klimata neitralitātei. Šobrīd ir lielas iespējas investēt CO2 izmešu mazinošos, klimata neitralitāti veicinošos projektos, kuriem ir un būs pieejams plašs Eiropas atbalsts. Lielas investīcijas būs jāveic gan privātajam sektoram, gan pašvaldībām un valsts sektoram. Meta Advisory direktors Armands Gūtmanis pieminēja to, ka ārvalstu investoriem Latvijas politika attiecībā uz klimata neitralitāti un emisiju samazināšanu ir ārkārtīgi svarīga, lai plānotu investīcijas Latvijā.

Rīgas Domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis uzsvēra, ka Rīgai steidzami jāievieš zaļā kursa projekti un šobrīd domes eksperti veic aprēķinus par sabiedriskā transporta “zaļināšanas iespējām”, kā arī energoefektivitātes celšanu ēkās.

Debatēs uzstājās vairāku industriju pārstāvji. Vēja enerģijas asociācijas priekšsēdētājs Andris Vanags iezīmēja Latvijas vēja enerģijas potenciālu kā lētu un videi draudzīgu atjaunojamās enerģijas resursu, tāpat arī Uldis Ameriks izklāstīja savu pieredzi kūdras sektorā. Uzņēmums LaFlora jau savlaicīgi gatavojas pārmaiņām un iegulda vēja parka izveidē Jelgavā, līdzsvarojot kaitējumu dabai. Savukārt ēku sektoru komentēja Andrius Bakštonas, Civinity grupas Latvijā izpilddirektors, vieni no lielākajiem ēku apsaimniekotājiem Latvijā, norādot, ka kompānija strādā, lai padarītu ēkas klimatam draudzīgākas, tādā veidā gan minimizējot ietekmi uz klimatu un padarot pašas ēkas iedzīvotājiem mājīgākas un modernākas.

Pasākumu organizēja 4 tirdzniecības kameras, Šveices, Īrijas, Lielbritānijas un Zviedrijas, un biznesa augstskola RISEBA. Pasākums notika, ievērojot visus drošības norādījumus Covid 19 ierobežošanai. Viesi sēdēja personalizētās vietās un viņiem tika izdalītas maksas.